Kto pomoże w wyborze materiałów?

Ogrom możliwości jakie daje dziś rynek materiałów budowlanych jest faktem i nie da się go pominąć. Tak naprawdę na każdym kroku, o ile tylko zainteresujemy się szerzej tematem, jesteśmy bombardowani ofertami. Pojawiają się też doniesienia o innowacjach, które mogą ułatwić budowę czy zmniejszyć koszty eksploatacji gotowego już domu. Prawda jest taka, że zdecydowana większość ludzi budujących swoje domy jest laikami w zakresie tematyki budowlanej.

Nie znamy się na materiałach, nie czujemy się specjalistami w tej dziedzinie. Co możemy zrobić, by się nie „naciąć” na swoich zakupach?

Własna wiedza pomoże, ale doradca jest ważny

Wiedza czerpana z internetu czy prasy fachowej jest często bardzo cenna i na pewno warto ją posiąść. Zyskamy tym sposobem elementarną świadomość faktów, więc trudniej będzie nas oszukać, gdy pechowo trafimy na jakiegoś cwaniaka (takie ryzyko zawsze istnieje). Mimo tego najczęściej to wciąż za mało, by świadomie i bez ryzyka błędu podjąć decyzję w zakresie kupna materiałów na budowę.

Musi nam ktoś w tym pomóc, a najbardziej naturalnymi doradcami są nasz wykonawca oraz kierownik budowy. Oni przecież mają z naszą inwestycją największy kontakt.

Trafny wybór naszego kierownika

Szczególnie ten drugi ma do odegrania ważną rolę, ponieważ jest wynajętym przez nas specjalistą, który ma w pełnym zakresie czuwać nad naszym interesem. Jeśli jego zdaniem powinniśmy zdecydować się na takie, a nie inne rozwiązanie, to mamy prawo zakładać, iż jego porada jest podyktowana wyłącznie względami merytorycznymi.

Tu trzeba powiedzieć, że kierownika trzeba wybierać z rozsądkiem – decydować się na fachowca z polecenia zaufanej osoby lub takiego, o jakim wiele dobrego przeczytaliśmy w sieci. .

wygłusza tynk akustyczny efekt echa www.luxum.pl/gal_pl/6/